„Jeszcze Polska nie zginęła” – te słowa towarzyszyły nam podczas uroczystości poświęconej Ojczyźnie w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Data 11 listopada to symbol walki o wolność, wiary, miłości i zwycięstwa.
Słuchając patriotycznych wierszy i hymnu uczciliśmy ten dzień refleksją nad historią i współczesnością naszego kraju. Nasi przodkowie mieli ojczyznę w sercu. To oni wierzyli, że naród przetrwa, jeżeli nauczy swoje dzieci, jak być Polakami.

To my wszyscy – nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie – swoją nauką, pracą i poświęceniem sprawiamy, że Polska każdego dnia promienieje blaskiem wolności.
Wicedyrektor szkoły Iwona Trzaskowska podziękowała uczniom za występ. Zwróciła uwagę na to, jak ważne jest to święto dla wszystkich Polaków oraz doceniła postawę całej społeczności uczniowskiej, która odpowiednim strojem galowym godnie uczciła Narodowe Święto Niepodległości.