Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły  pod kierunkiem Pań: Joanny Gaczoł-Dyby i Agnieszki Sobczyk tradycyjnie, jak co roku wystawili Jasełka.  W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii młodzi aktorzy przedstawili losy okrutnego hrabiego, który pod wpływem objawienia anioła i narodzin Jezusa zmienia się nie do poznania i przypomina sobie, że święta mogą być piękne, a ludziom warto pomagać. Uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Na koniec głos zabrała dyrektor szkoły p. Mirosława Krause , która podziękowała młodym artystom oraz ich opiekunkom za przygotowanie wyjątkowych jasełek oraz za wspaniałe wprowadzenie w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Wręczyła też dyplomy i nagrody wszystkim wyróżnionym w konkursie „Świąteczna ozdoba choinkowa". Zwycięzcom gratulujemy, a Radzie Rodziców SP 7 bardzo dziękujemy za ufundowanie nagród. Po części oficjalnej wszyscy udali się do swoich klas, gdzie odbyły się spotkania wigilijne. Tradycji stało się zadość, był opłatek, życzenia, nie zabrakło pysznych potraw, a Szkolna Wigilia wypełniła nasze serca radością i wywołała uśmiech na twarzach.