Dzisiaj rozpoczęliśmy obchody 30-lecia naszej kochanej szkoły odsłonięciem muralu, który powstał w ramach akcji „Gdańsk bez plastiku”💚💙💚.
Autorem muralu jest trójmiejski artysta Marek Looney Rybowski. Było to wielkie wydarzenie dla całej naszej społeczności. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Prezydent Aleksandra Dulkiewicz, radni miasta, radni dzielnicy Matarnia, przedstawiciele Parku Handlowego i sklepu IKEA oraz zaproszeni goście.
Podczas uroczystości do miejskiej kampanii został włączony sąsiadujący ze szkołą Park Handlowy Matarnia.
Z okazji odsłonięcia muralu można było obejrzeć przedstawienie z ekologicznym przesłaniem w wykonaniu uczniów klasy 1b „Jaś i Małgosia w wersji eko”. Dla starszych uczniów odbyły się konkursy, quiz z nagrodami oraz marsz ekologiczny.
Nastąpiło również podsumowanie konkursu plastycznego „Włącz EKO myślenie#GDAŃSK BEZ PLASTIKU”. Młodsi uczniowie musieli wykonać plakat ekologiczny, a starsi rękodzieło z surowców wtórnych głownie plastiku nadając mu drugie życie i chronić je przed znalezieniem się na śmietniku.
Oto wyniki konkursu:
W kategorii klasy 0-III
1. Julia Hanula
2. Luna Tymańska
3. Klara Podwysocka
W kategorii klasy IV-VI
1. Mateusz Gawdzik
2. Antoni Kuraś
3. Lena Krych – Reszeta
W kategorii klas VII-VIII
1. Zuzanna Urbańska
2. Kacper Skiba
3. Martyna Wieczorek
Osoby wyróżnione to: Agata Kallnik, Amelia Pendel, Antoni Dębowski, Blanka Nowakowska, Emilia Górna, Filip Draganik, Jagna Sobczak, Kalina Rejszel, Kornelia Strzyż, Marlena Jakubiak, Nikodem Richert, Oliwia Nowakowska, Otylia Mytenia, Filip Draganik, Adam Ruszczyński, Jan Guz, Adam Pieńkoś, Stanisław Gocałek, Daria Sawicka, Lena Zielińska, Alexander Olesiejuk.
Wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy🏆.
To wydarzenie, to były niezapomniane chwile dla wszystkich uczestników. Czekamy z niecierpliwością co nam przyniosą dwa kolejne dni…