2 października 2024 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Kandydaci ubiegający się o funkcję w samorządzie mieli okazję przedstawić swój program. Nie zabrakło chwytliwych postulatów: „brak prac domowych”, „dzień bez jedynki” czy „większa ilość dyskotek”. Każdy z uczniów i nauczycieli naszej szkoły mógł oddać głos na swojego kandydata.

Głosami szkolnych wyborców Przewodniczącym Szkoły został Mateusz Kozdra (60 głosów) z klasy 6cs. Wspierać go będą: Krzysztof Królik (51 głosów), Jagna Sobczak (28 głosów) i Borys Wilczewski (17 głosów).

Nowością w naszej szkole były wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego. Niemalże wszystkie klasy 1-3 wytypowały swoich kandydatów na przewodniczącego społeczności uczniowskiej. Najwięcej głosów otrzymała, a tym samym urząd przewodniczącego Małego Samorządu Uczniowskiego objęła Sara Jaśniak (32 głosy) z klasy 3a. Jej zastępcami zostali: Ryszard Załęski (10 głosów), Piotr Kossakowski (7 głosów) i Franek Tokarski (5głosów). Zwycięzcom gratulujemy, a do współpracy zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły.

Nad całością wyborów czuwały opiekunki samorządu. Na nich spoczywała odpowiedzialność za prawidłowy przebieg i zachowanie tajności głosowania.