Zajęcia w terenie z j. kaszubskiego – wycieczka do Oliwy dn. 12.05.2023r. klasa 6a
Z piękną pogodą i dobrymi humorami uczniowie klasy 6a razem z paniami: Mirosławą Sienkiewicz i Karoliną Galą wyruszyli na pieszą wycieczkę do Kuźni Wodnej🌞. Właściwa nazwa to Kuźnica Wodna. Powstała ona w XV w. na terenie należącym do Zakonu Cystersów. Wyrabiano w niej metal, blachy i druty. Napędzana była wodą spiętrzoną ze stawu, do którego wpływała woda z Potoku Oliwskiego. Zamknięto ją w 1948r. Kuźnica dostarczała blachy i druty na teren całego Gdańska.
Następnie uczniowie udali się do Parku Oliwskiego, który niezmiennie zachwyca nas swoją urodą, a wiosna to wspaniały moment by podziwiać kwitnące różaneczniki i azalie. Mieli też okazję pospacerować w nowej palmiarni🌴.
Spacer był naprawdę przyjemny, fajnie będzie go jeszcze powtórzyć😀